miejsce gdzie odnajdziesz
ZDROWIE
Otwórz drzwi na niekończącą się przygodę rozwoju.
1 12
2014

8 powodów, dla których warto szczotkować skórę

Możliwość komentowania 8 powodów, dla których warto szczotkować skórę została wyłączona

Twoja skóra potrzebuje uwagi i miłości. Niewielkim wysiłkiem, możesz podarować jej odrobinę luksusu i zdrowia. Masaż skóry suchą szczotką to świetny sposób na to aby usunąć martwe komórki, pobudzić przepływ limfy, stymulować punkty akupresury, poprawić cyrkulację. Nie ma nad czym się zastanawiać. Do dzieła! Jedwabna i welwetowa skóra to bardziej zmysłowa opcja niż pancerz jaszczurki…

Skóra to nasz największy organ pomagający nam w eliminacji toksyn. Każdego dnia pozbywamy się wielkiej ilości toksyn właśnie przez skórę. Gdy mamy zatkane pory, ponosimy ryzyko tego, że zamiast ich eliminacji, toksyny zostaną jeszcze raz zaabsorbowane przez nasz system.

 Szczotka 1

Co nam daje szczotkowanie skóry na sucho?

♥ Szczotkowanie na sucho stymuluje system limfatyczny w naszym ciele i pozwala na lepszy przepływ płynu limfatycznego a zatem lepszą eliminację toksyn.
Działa wspaniale na odnowę komórek skóry oraz usuwa martwe komórki i inne zanieczyszczenia z powierzchni skóry.
 Poprawia cyrkulację i przepływ krwi, co wpływa pozytywnie na eliminację toksyn powstałych w procesie metabolizmu.
 Działa bardzo relaksująco, zmniejsza napięcie mięśni, uspakaja zabiegany umysł.
 Stymuluje punkty akupresury i ‚masuje’ meridiany.
 Poprawia elastyczność skóry i dodaje jej blasku poprzez złuszczenie martwego naskórka.
 Redukuje pomarańczową skórkę czyli niechciany cellulit. Szczotkowanie skóry zmiękcza depozyty tkanki tłuszczowej pod skórą rozkładając je bardziej równomiernie. Szczotkowanie przyspiesza metabolizm co pomaga w rozkładaniu się toksyn prowadząc do ich eliminacji.
 Wzmacnia twój system odpornościowy poprzez stymulację przepływu płynu limfatycznego.

Jak masować skórę suchą szczotką?

Znajdź dobrej jakości szczotkę zrobioną z naturalnego, dosyć sztywnego włosia. Lepsze są szczotki na długiej rączce gdyż pomogą ci wyszczotkować sobie plecy. Najlepiej szczotkować skórę rano przed kąpielą czy prysznicem. Zacznij od stóp i masuj skórę powolnymi ruchami poprzez łydki, uda, brzuch (masuj skórę na brzuchu okrężnymi ruchami zgodne z ruchem wskazówek zegara czyli zgodnie z pracą jelita grubego) i ramiona przez 5 minut. Poświęć więcej uwagi kolanom i łokciom – tutaj możesz masować skórę okrężnymi ruchami. Pamiętaj – masuj zawsze w stronę serca zgodnie z prądem krwi i limfy. Po takim relaksacyjnym zabiegu szczotkowania skóra będzie różowawa ale nie powinna boleć. Weź teraz ciepły prysznic i nawilż skórę olejem kokosowym. Warto przepłukać szczotkę do masażu ciepłą wodą z mydłem po każdym użyciu.

Uwaga, szczotkowanie skóry może okazać się uzależniające – po krótkiej porannej sesji poczujesz się świeżo i energicznie. Podaruj więc sobie chwilę porannego luksusu! Taki początek dnia gwarantuje po prostu dobre samopoczucie.

Afirmacja na dziś:

Moje ciało odpłaca mi w dwójnasób za troskę jaką mu okazuję… 

jajniki_100