miejsce gdzie odnajdziesz
ZDROWIE
Otwórz drzwi na niekończącą się przygodę rozwoju.
9 06
2014

Nie wystarczy chcieć, trzeba zrobić pierwszy krok…

Możliwość komentowania Nie wystarczy chcieć, trzeba zrobić pierwszy krok… została wyłączona

Słyszymy często, że to nasze decyzje dyktują nasze życie. Sama decyzja jest jednak nie wystarczająca do tego by dać kształt twojej przyszłości, nie mówiąc już o naszych codziennych doświadczeniach.
Ile razy podejmujemy decyzję, żeby przejść na dietę, jeść mniej cukru, pić tylko jedną filiżankę kawy dziennie, rzucić palenie, nie podjadać, jeść więcej warzyw, pić więcej wody…powiedzieć w końcu NIE w pracy, być bardziej otwartą, uprzejmą, iść za głosem serca… I nigdy nie robimy tego pierwszego kroku, nie podejmujemy działania.

Decyzja bez dyscypliny jest jak wybór bez zaangażowania. Nie prowadzi do zmiany.
To aktywne działanie a nie tylko intencja zmienia przebieg twojego dnia. Zamiar zmiany sposobu jedzenia nie pomoże twojemu zdrowiu jeśli nie podejmiesz działania w tym kierunku.
Często dzieje się tak, że zyskujesz klarowność umysłu i bodziec do następnego kroku tylko gdy zrobisz ten pierwszy. Nawet gdy się nie uda za pierwszym razem – masz już inną perspektywę. Warto jest więc zacząć od małych kroczków i wsłuchać się w sygnały jakie wysyła ci twoje ciało.
Czy masz zamiar zrezygnować z cukru? Spróbuj zmniejszać ilość cukru, którym słodzisz poranną herbatę z dnia na dzień. Zmiana nie zauważalna z pozoru na co dzień – po tygodniu przyniesie już efekt. Twój organizm nie będzie już tak się domagał porannej słodyczy. Zaufaj swojemu ciału.
Chcesz zmienić zwyczaj podjadania ciasteczek i słodyczy około trzeciej godziny po południu? Wprowadź więcej słodkich warzyw (marchew, słodka papryka, zielony groszek) do swoich posiłków. Pamiętaj o tym by na twoim obiadowym talerzu znalazła się porcja białek, które będą cię trzymać w dobrej formie aż do kolacji.
Twój organizm ‘załapie’ tę wiadomość i będzie Ci ‘podpowiadał’ dobre dla ciebie wybory. Zaufaj swojemu ciału.

kawa

Chcesz pić mniej kawy? Nie rezygnuj z kawy z dnia na dzień – reakcja może być podobna do tej po odstawieniu kokainy (OK -zakładamy, że piękne motyle mogą się tylko domyślać jakie to będzie odczucie). Wlej mniej do filiżanki, wypij dwie zamiast trzech dziennie. Zaszalej i kup piękną filiżankę. Niech to będzie twój rytuał – delektuj się każdym łykiem. To wrażenie smakowe zostanie z tobą na parę dni ale konsekwentnie zmniejszaj swoje porcje i częstotliwość swojego rytuału. Zaufaj swojemu ciału.
Nie czekaj na perfekcyjny moment ani na poczucie absolutnej pewności, że to dobry moment na pierwszy krok.

Pamiętaj, że najlepsze decyzje nowych początków podejmujemy pod magią chwili, gdy podświadomie przesuwamy granicę miedzy ‘niepewnym’ a ‘nieznanym’, kierowane przez intuicję (motyle w brzuchu) tego co jest dla nas lepsze i tego na co zasługujemy. Śmiałość i odwaga ma w sobie magię, która pomaga nam podjąć dobre dla nas decyzje. Ale tylko działanie, zrobienie pierwszego kroku daje nam jasność umysłu – nawet jeśli na razie wydaje ci się, że nie wiesz co dalej.

Pozwól tej magii przyjść na światło dzienne robiąc pierwszy krok.

Dzisiejsza afirmacja:

Ufam decyzjom, które podejmuję

jajniki_100