miejsce gdzie odnajdziesz
ZDROWIE
Otwórz drzwi na niekończącą się przygodę rozwoju.

O mnie

Oficjalnie

Nazywam się Agnieszka Lok i jestem coachem zdrowego stylu życia, certyfikowanym przez Institute for Integrative Nutrition (Instytut Zintegrowanego Odżywiania) w Nowym Yorku.

Pracuję z kobietami, które wchodzą w wiek menopauzy i które borykają się z problemami nadwagi, nierównowagi hormonalnej, bezsenności, stanów depresyjnych, braku energii, chronicznego zmęczenia, problemów ze skórą  i osteoporozą a przede wszystkim kobiet, które może zaprzestały (tak jak ja kiedyś) słuchać siebie, pędząc przez życie.

Moją misją jest ułatwienie ci wejścia w nowy etap życia zdrowo i naturalnie, ze świadomością, ze zdrowie leży w twoich rękach i w tym procesie stworzenie efektu fali, który rozjaśni życie niezliczonej ilości kobiet.

Moim głównym narzędziem pracy jest dieta, rozumiana raczej jako sposób i filozofia odżywiania ciała, zaprojektowana indywidualnie dla każdej osoby.
Moje holistyczne podejście do kwestii zdrowia umożliwia spojrzenie na wiele sfer  w danym momencie twojego życia – od twojego zdrowia fizycznego i psychicznego po twoje zaangażowanie w pracę, aktywność fizyczną i relacje z otoczeniem.  Wszystkie te sfery są ze sobą nierozerwalnie połączone. Znalezienie harmonii między nimi jest kluczowe dla zdrowia i osiągnięcia twoich celów.
Wkraczając w nowy etap życia, naturalnie czy tez z konieczności warto jest wiedzieć, że stan twojego zdrowia leży w twoich rękach.

Pracuję ze świadomymi kobietami, które pragną zainwestować w siebie i w swój rozwój, i które widzą odżywianie i dokonywanie zdrowych wyborów żywnościowych jako skuteczną siłę, która ułatwi stworzenie harmonii w życiu. Moje klientki są gotowe na zmianę i zdają sobie sprawę, że zdrowie nie przychodzi natychmiast ale jest skutkiem konsekwentnie podejmowanych kroków na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej.

Mój program NIE jest dla tych, którzy liczą kalorie i odmierzają porcje węglowodanów, białek i tłuszczów na talerzu. Nie pracuję też z ludźmi, którzy wierzą, że osiągnięcie zdrowia leży poza nimi i szukają natychmiastowego rozwiązania lub magicznej pigułki ani  z tymi, którzy zawsze znajdują wymówkę w stylu ‘próbowałam już wszystkiego i nic nie pomaga…’

Efekty zmian, których dokonasz pozostaną z Tobą na całe życie. Jesteś już gotowa na tę podróż…?

Historia zza kulis

Konsekwencja w działaniu prowadzącego do celu jest niezwykle istotna. Wierzę głęboko w mądrość małych kroków.

Co jest dla mnie celem?
Zdrowie generalnie ujmując – witalność do późnych lat,  jasność umysłu ale przede wszystkim zapobieganie procesom niszczącym nasz organizm.

Krocząc po tej drodze już od 4 lat udało mi się dokonać zmian w moim życiu, które namacalnie poprawiły moje zdrowie i pokierowały mną w kierunku odkrywania nowych obszarów samoświadomości i zrozumienia, że zdrowie to nie zobowiązanie w stosunku do samej siebie na 30 dni ale praca na całe życie. Ważne jest więc aby znajdywać przyjemność w każdym kroku prowadzącym do zmian, inaczej podróż ta nie ma sensu.

Czym jest więc zdrowie?

Każdy ma pewnie swoje własne wyobrażenie,  a moje jest takie:  zdrowie to wewnętrzny stan odporności i równowagi, który pozwoli Ci na radość życiem. Jest on możliwy do osiągnięcia tylko w stanie jedności umysłu, emocji i twojego ciała.

Znajdując powiązanie między myślami, przekonaniami, zdrowiem fizycznym i okolicznościami ‘losu’ zdajemy sobie sprawę, że to my siedzimy z kierownicą i tylko my możemy dokonać znaczących zmian. Zmiana nie przytrafia się nam i zaskakuje nas tak po prostu – zmiana staje się przez nas samych.

To odkrycie może wydawać Wam się banalne ale ono właśnie zmieniło moje życie…

W pewien zwykły październikowy dzień 2010 zadzwonił telefon…

Parę tygodni wstecz wycięto mi polip z macicy – zazwyczaj rutynowa sprawa, zwłaszcza, że ok. 30% kobiet boryka się z polipami. Ja dowiaduję się jednak, że wykryto w nim bardzo agresywne komórki nowotworowe i że jedynym sposobem na ocalenie mojego życia jest usunięcia macicy i jajników, jako że komórki są złośliwie wrażliwe na estrogen wiec trzeba odciąć dostawę tego hormonu.
Moje ciało znalazło się w fizycznie wymuszonym stanie menopauzy, w wieku lat 43.  Z drugiej strony dostałam drugą szansę i wiedziałam, że nie mogę jej zmarnować.
Powoli, acz konsekwentnie, zaczęły się pojawiać problemy związanie z brakiem estrogenu, progesteronu i testosteronu: bezsenność, depresja oraz postępująca osteopenia.
Z natury jestem poszukiwaczem więc wiedziałam, że muszę znaleźć rozwiązanie dla siebie w tych kwestiach. Lekarze, niestety, byli mi stanie pomóc tylko wręczając pigułkę…

Moje poszukiwania i badania wprowadziły mnie w świat zrozumienia i poznania swojego ciała. Z tą dozą niezwykle cennej samoświadomości udało mi się wyjść z depresji i bezsenności. Pracuję wciąż nad zmniejszeniem zagrożeń dla moich kości i wyrównaniem zachwianej gospodarki hormonalnej. Zdaję sobie jednak sprawę, że mój ‘projekt’ będzie trwał całe życie. A to trzyma w mnie w ‘ryzach’.

Tak narodziły się właśnie twojemotyle

Dlaczego motyle?

Czy znasz to uczucie, które towarzyszy Ci przed podjęciem ważnej decyzji, lub w chwili gdy zerkasz w lusterko w samochodzie tuż po nałożeniu pomadki i czujesz, że kolor nie jest taki jakbyś chciała, lub po wizycie u lekarza, który przepisał kolejną pigułkę? Chwilowe zawirowanie w brzuchu, może powiew gorąca lub wewnętrzne przekonanie, że po prostu wiesz… że musisz coś zrobić…

To są Twoje motyle, które dają Ci znak, że już czas na zmianę. Gdy potrafimy się wsłuchać w trzepot ich skrzydeł, wiemy co robić, jaką podjąć decyzję, w którym kierunku pójść.

Znajdziesz tu praktyczne informacje i analizy skoncentrowane wokół zdrowia twoich kości, wyzwań układu trawiennego, zawirowań hormonalnych i wiele, wiele dobrego.

Zapraszam  do lektury tego bloga i odkrycia siebie na nowo, na nowym etapie życia, w twojej nowej odsłonie, zdrowo i naturalnie dbającej o siebie. Zapraszam do dyskusji na facebook’u i komentarzy artykułów. Mam nadzieje, że zainspirują Cię również moje przygody kulinarne.

Jesteście już częścią mojej ‘rewolucji zdrowia’.

jajniki_100