miejsce gdzie odnajdziesz
ZDROWIE
Otwórz drzwi na niekończącą się przygodę rozwoju.
8 06
2014

Jak chcesz się czuć – magnetyzm wyobrażonych uczuć

Możliwość komentowania Jak chcesz się czuć – magnetyzm wyobrażonych uczuć została wyłączona

Twoja świadomość tego jak chcesz się czuć jest najbardziej skuteczną formą jasności umysłu jaką możesz osiągnąć. Zdefiniowanie tych uczuć jest najbardziej kreatywną rzeczą jaką możesz zrobić w swoim życiu.

Danielle LaPorte

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zaakceptować udział w projekcie, który z zasady przekreśliłabyś bo nie jest w dziedzinie, w której normalnie pracujesz? Jednak miałaś dobre przeczucia będąc na tych samych falach z nowymi kolegami, poczułaś się w niezwykłej harmonii z nimi, poczułaś entuzjazm i kreatywność– mówisz TAK nowemu wyzwaniu! Czujesz, że to dobra decyzja, rozwijasz się i odkrywasz nowe horyzonty…

Czy pamiętasz jak fantazjowałaś kiedyś o swoim mężczyźnie? Miał być wysokim blondynem, z poczuciem humoru i oszczędnościami na koncie… Tymczasem ten, z którym się śmiejesz do nieprzytomności i czujesz tę magiczną jedność jest niskim szatynem i do dziś pozostaje miłością twojego życia…

Uczucia nie kłamią.

Jak chcesz sie czuc i phone size

Nasze plany i postanowienia skupiają się za zwyczaj wokół nowej pracy, remontu domu czy też podróży jeszcze nie odbytej – często rzeczy, które leżą na zewnątrz nas. Wszystkie te aspiracje wynikają jednak z głębokiej potrzeby żeby czuć się w określony sposób – bezpiecznie, kreatywnie, seksownie, profesjonalnie, w zgodzie ze sobą…

A co gdybyśmy najpierw zdefiniowali jak chcemy się czuć a dopiero potem dopasowali do tego plan naszych działań?

Skąd wiesz czy cel, do którego dążysz okaże się w pełni satysfakcjonujący gdy już go osiągniesz? Nie chodzi w efekcie o nasze nowe zdobycze, koncert, który zorganizowałaś na cele dobroczynne czy też twoja książkę, która właśnie ukazuje się w księgarniach. Chodzi o twoje uczucia jakie tym wydarzeniom towarzyszą.

Zdefiniuj jak chcesz się czuć i rób wszystko, żeby się poczuć w ten sposób. Jest w tym dużo magii – twoja wdzięczność kreuje więcej powodów dla których możesz być wdzięczna, Twoja hojność daje hojny odzew. Moc przywołuje siłę.

Co możesz więc zrobić dziś aby poczuć się tak jak tego pragniesz? Zacznij od małych rzeczy, drobnych gestów lub pójdź na całość. Odważnie.
Czując się dobrze podejmujesz dobre dla ciebie decyzje, napędzasz koło dobrych zmian dla siebie i dla innych.

Kiedy czujesz się np. zaangażowana – działasz, myślisz i promieniujesz zaangażowaniem. Twoje serce i umysł są otwarte na to by pomieścić nowe strategie i pomysły. Drobne gesty, od pomocy koledze w pracy do bycia po prostu obecną w danej chwili przybliżają cię do upragnionego stanu.

Danielle LaPorte, w swojej książce “Sesje rozpalania ognia“ proponuje ciekawe ćwiczenie :

1. Zdefiniuj pożądane uczucie. Zrób burzę mózgów: słowa, uczucia, obrazy. Skup się na pozytywnych, dobrych uczuciach. Zanotuj je na kawałku papieru.
2. Przeczytaj swoją listę parę razy. Poczekaj do rana. Wybierz trzy najważniejsze uczucia, z którymi się identyfikujesz. Przeanalizuj każde z nich. Co znaczy dla ciebie np. pewność siebie? Czy to wiara, zwycięstwo czy klarowność umysłu? Teraz już wiesz, że to ostatnie.
3. Podejmij działania w kierunku pożądanego uczucia, Co zrobisz dziś, w następnym tygodniu, w przyszłym roku? Wybierz 3 osoby, które mogą pomóc ci poczuć się w pożądany sposób…

Daj upust swojej fantazji. Słuchaj serca. Ty decydujesz.

Czy już wiesz jak chcesz się czuć?

Dzisiejsza afirmacja:

Co dzień tworzę swoje życie  –  moimi myślami, uczuciami i działaniem.  Jestem wdzięczna za moje zdrowie. Jestem odpowiedzialna za moje relacje z ludźmi.

jajniki_100